Do dyspozycji inwestorów jest dostępna kolejna Strefa Aktywności Gospodarczej. Tym razem na przedsiębiorców czeka teren o powierzchni niemal sześciu hektarów. Teren SAG Piaskówka posiada niezbędną infrastrukturę drogową, a działki są w pełni uzbrojone – informuje oficjalna strona miasta.

– Nie chcieliśmy, żeby działki nabył jeden inwestor i zamroził te grunty na wiele lat. Chcemy, by było to miejsce dla średniej przedsiębiorczości. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy na tę inwestycję, jest przeznaczone na rozwój małej i średniej przedsiębiorczości – podkreślał prezydent Roman Ciepiela. – Dostęp do wszystkich mediów jest zapewniony, więc jeżeli tylko ktoś ma pomysł na rozwijanie swojej działalności, to może myśleć o zakupie działki na tym terenie – dodał prezydent Tarnowa.

Powierzchnia SAG „Piaskówka” obejmuje 5,82 hektara, z czego 4,82 ha zajmują działki inwestycyjne. W ramach inwestycji na terenie strefy zbudowano drogi dojazdowe do działek, ciągi piesze, drogi rowerowe, dwa place manewrowe. Znajdują się tutaj również sieci wodociągowa i kanalizacyjna, sieć kanalizacji deszczowej wraz z dwoma zbiornikami retencyjnymi, postawiono oświetlenie uliczne, przebudowano też istniejącą infrastrukturę sieciową. Zanim powstał SAG, konieczna była integracja tej części miasta z istniejącymi drogami miejskimi. Działki zostały wykarczowane, a prace obejmowały też niwelację terenu.

Fot. Artur Gawle